Jak eksperymentować kreatywnie? | Praca kreatywna, biznes | Leszek Król
Witaj na moim blogu,

Jak eksperymentować kreatywnie? | Praca kreatywna, biznes

Produktywność / wrz 19, 2019

Wychodzę z założenia, że najlepsze rozwiązania to te, które rozwiązują problem w jak najkrótszym czasie. Prowadząc firmę, staram się zawsze optymalizować wszelkie procesy, które przyspieszą realizację moich celów. Jednak czy takie działania można wprowadzić również w pracy twórczej? Jak jest w takim razie z kreatywnością? Zauważyłeś, że przychodzi ona do Ciebie w określonym momencie, o określonej porze? Zastanówmy się zatem jak ją okiełznać i przekuć ją w działający proces!

Staraj się notować swoje pomysły

Pracując w branży kreatywnej zauważyłem, że najlepsze pomysły przychodza na pierwszych dwóch warsztatach dotyczących realizacji konkretnego projektu. Cały zespół stara się być maksymalnie otwarty na problem, dopierając odpowiednie rozwiązania, powstają nawet pierwsze szkice podczas spotkań z klientem.

Znajdź czas na poszukiwania

Przeanalizuj swój tygodniowy kalendarz i zarezerwuj w nim czas na poszukiwanie inspiracji oraz czas wolny. Nie bój się wyjść

Traktuj swoje działania jako eksperyment

Staraj się nie podchodzić do każdej realizacji na poważnie. Podczas pracy nad wieloma projektami starałem się dzielić je na nastepujące etapy:

  • koncepcja - w opariu o przygotowany brief z klientem, staram się wyobrazić sobie problem przed jakim staję. W przypadku aplikacji mobilnej, zastanawiam się w jaki sposób będzie działała dana aplikacja i gdzie mogę napotkać problemy. Nastomiast przy odświężeniu marki, analizuję jej dotychczasowe działania.
  • research - mając opracowane ramy naszego projekty przystepuje do analizy rynku i wyszkują rózne rozwiązania z różnych branż. Staraj się patrzeć na problem pod wieloma kątami w miedzyczasie notując znalezione pomysły na kartkę papieru.
  • dokumentacja - staram się opracować wewnętrzny dokument zawierający brief klienta, wszelkie koncepcje jakie wymyśliliśmy na początku oraz to co udało mi się znaleźć w sieci
  • realizacja - na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej przystepuję do realizacji, znam granice projektu i dzieki temu mogę się w 100% skupić na jego złożeniu

Staraj się analizować swoje działania

Lorem

Znalazłeś problem, myśl o rozwiązaniu

Lorem

Bądź otwarty na pomoc innych

Lorem

Najważniejsze, pamiętaj o przerwie

W pracy kreatywnej, nie można robić nic na siłę. Jeżeli wewnętrznie czujesz, że masz problem z danym przedsięwzięciem, brakuje Tobie pomysłu lub inspiracji odpuść i wróć do tego projektu nastepnego dnia.

Potrzebujesz wsparcia?

Chętnie z Tobą porozmawiam na konsultacjach indywidualnych i spojrzę na Twoją markę lub produkt z perspektywy wspólnie wypracowanych wniosków. Pomogę Ci rozwinąć Twój biznes – napisz mi o swoich potrzebach na contact@leszekkrol.com.

Do usłyszenia!
Leszek Król