Stories na Instagramie cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród indywidualnych użytkowników relacjonujących swoją codzienność, ale i marek, dla których jest to okazja na zbudowanie dodatkowego kanału komunikacji. Od niedawna i ja dołaczyłem do tego grona tworząc serię insta stories na temat #designthinking, która bardzo przypadła wam do gustu.

Stworzona przeze mnie seria jest inna niż tradycyjne stories jakie oferuje Instagram, który dostarcza nam zestaw dedykowanych filtrów, czcionek, efektów i gifów, które możemy wykorzystać do urozmaicenia naszego stories contentu. Wiele z Was pyta mnie, w jaki sposób wykonałem swoje insta stories, a jak wiemy kluczem do sukcesu i wyróżnienia się na tle innych relacji jest pomysł i sposób prezentacji naszych treści.

Poniżej przygotowałem dla Ciebie zestawienie najciekawszych aplikacji, które pomogą Tobie w tworzeniu dedykowanego stories contentu, dzięki którym zbudujesz lepszą świadomości swojej marki na Instagramie.

Unfold

Aplikacja Unfold rozszerza nam możliwości, które oferuje instagram o efektowne czcionki oraz ramki, dzięki którym możemy całkowicie odmienić wygląd publikowanych treści na naszym insta stories.

Sama aplikacja jest bardzo prosta w użytkowania, więc nawet największy laik poradzi sobie z jej obsługą. Aby urozmaicić nasze zdjęcie wystarczy wykonać kilka kroków:

  • wybrac jeden z dostepnych szablonów
  • wgrać zdjęcie z naszej biblioteki
  • wprowadzić treści oraz wybrać czcionkę
  • zapisać wykonaną pracę za pomocą 'page' lub 'story' dostępnym w prawym górnym rogu ekranu.
  • można równiez bezpośrednio wysłać stworzoną pracę na instagram klikając 'Share page to Instagram'

Aplikacja jest bezpłatnie dostępna na Google Play oraz AppStore oferuje jednak dodatkowe rozszerzenia za które ewentualnie przyjdzie nam zapłacić kilkanaście złotych. Jeżeli tworzycie dużo insta stories to taki dodatki z pewnością Wam się przydadzą.

Aplikacja Unfold dostępna na platformie iOS i Android

Mojo

Aplikacja Mojo udostepnia nam 12 kategorii tematycznych zawierających dostępne szablony stories. Wśród działów pojawiły się między innymi: fotografia, minimalizm, moda, mirror, jedzenie, sport, digital, wiadomości i marketing. W zależności od tego jakie treści tworzymy na naszym insta stories, aplikacja umożliwi nam dobór odpowiedniego stylu.

Szablony oferowane przez aplikację Mojo, to nic innego jak zestawy ramek i układów, które możemy modyfikować według własnego uznania. Modyfikacja szablonów przebiega na prawdę sprawnie i dosłownie w kilka kliknięć możemy odmienić nasze Stories tak, aby wyglądało bardzo profesjonalnie. W przeciwieństwie do aplikacji Unfold, niemal wszystkie Stories będą… animowane! Aplikacja oferuje nam gotowe animacje i przejścia, które pozwolą eksperymentować nie tylko ze zdjęciami, ale również z filmami, które dodatkowo możemy uzupełnić muzyką.

A jak to wygląda od strony kosztów? Zamiast płacić za każdy pakiet grafiki osobno, twórcy aplikacji Mojo zachęcają nas do miesięcznego abonamentu PRO, który umożliwia nam wykorzystanie wszystkich dostępnych szablonów. Warto skorzystać z bezpłatnego 30 dniowego okresu próbnego i sprawdzić czy Mojo jest tym czego potrzebujecie.

Aplikacja Mojo dostepna jest na platformie iOS i Android.

Font Candy

Inną ciekawą aplikacją jest Font Candy, która pozwala na kreować niestandartowe treści oparte o czcionki, kształty, czy emotikony, zależnie od tego, co w danej chwili chcemy stworzyć. W aplikacji znajdziemy ponad 40 czcionek oraz niesamowite funkcje do edycji tekstów. Stworzone treści możemy w dowolny sposób dostosować do wybranego serwisu społecznościowego w tym Instagram.

Aplikacja Font Candy dostępna na platformie iOS i Android

Adobe Spark

Aplikacja Adobe Spark ułatwia tworzenie oraz udostępnianie atrakcyjnych materiałów wizualnych. Umożliwia między innymi projektowanie i budowanie grafik

Aplikacja Adobe Spark pozwala w prosty sposób stworzyć kreatywne wizualizacje. Bez większego trudu możemy stworzyć post do mediów społecznościowych o profesjonalnym wyglądzie, na każdą okazję. W programie dostępna jest także funkcja Premium, które daje bardziej zaawansowane możliwości dla tworzenia projektów dla marek.

Aplikacja Adobe Spark dostępna na platformie iOS i Android

Canva

Wydaje mi sie, że aplikacji Canva nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej wersja przeglądarkowa uprościła pracę niejednej osobie, który potrzebował w trybie ekspresowym utworzyć grafike na swoje social media.

Każdego miesiąca Canva rozszerza swoje narzędzia o nowe funkcje, układy i style, więc jest z czego wybierać. Możemy dodawać własne zdjęcia (np. te z naszej biblioteki jak i te pobrane ze stocków) i tworzyć własne kompozycje w proponowanych wymiarach (np. grafika na Facebook’a 820 x 312). Dostępnych jest wiele czcionek, z czego niestety nie każda posiada polskie znaki, ale nie powinniśmy mieć problemu z dobraniem odpowiedniego fontu.

Warto tylko dodać, że wszystkie dostępne jakie znamy z wersji przeglądarkowej dostępne są równięz w aplikacji mobilnej, więc bez problemu wybierzemy szablon, zmienimy jego układ czy zamieścimy nasz logotyp.

Aplikacja Canva dostepna na platformy iOS, Android oraz przeglądarki

Większość dostępnych szablonów jest bezpłatna. Jeżeli chcemy skorzystać z dodatkowym elementów, każdy z nich jest płatny dokładnie $1.


Newsletter | Wgląd za kulisy mojego bloga i codziennej pracy.
Raz w miesiącu po jednym mailu.Jeśli twoje zainteresowania pokrywają się z tematyką bloga, na pewno spodoba cisię mój comiesięczny newsletter, który wysyłam w każdy pierwszy czwartekmiesiąca do subskrybentów. -------------------------------------------------------------------------------- ---…

Podzielisz się artykułem z innymi? Dzięki przyciskom po prawej stronie ekranu zajmie ci to tylko chwilę.